UA-72079914-1
   הודעה לבעלי האתר

תקופת הניסיון הסתיימה, יש ליצור מנוי דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
עין הרע מהי???

כשאני אומרת למישהו שיש עליו עין הרע למה אני מתכוונת.........

עין הרע היא אנרגיה שלילית שאנו מושכים אל עצמנו או משליכים על אחרים דרך חשיבה. כל אדם יוצר את העין הרע לעצמו ולאחרים, גם מבלי שיתכוון. צרות עין, חוסר פרגון, רכילות, קנאה, כעס, שנאה והתפארות.

הם מושכים אל חיינו אנרגיה שלילית הגורמים לנזקים לזוגיות, לפרנסה, לבריאות, לצער, עוגמת נפש ולסכסוכים. לכל אדם יש בגוף שבעה צ'קרות (מרכזי אנרגיה) האנרגיה מסתובבת בצורה ספיראלית סביב הגוף קולטת אנרגיה מהיקום ופולטת אנרגיה ליקום, הצ'אקרות יוצרים סביב הגוף הילה שתפקידה לשמור עלינו. 

ההילה גדלה וקטנה בהתאם למצב הרוח שבו אנו נמצאים, כשאנו במצב של כעס וקנאה היא קטנה , כשאנו שמחים היא גדלה. כשאנו ממירים אנרגיה חיובית לשלילית אנו יוצרים לעצמנו ולאחרים חסימות. כל מחשבה שלילית ממירה אנרגיה חיובית וטהורה לאנרגיה שלילית.

העין הרע הכי גדולה מגיעה מעצמנו. חוסר אהבה עצמית, חוסר פרגון עצמי, לחץ, מתח, כל אלה יוצרים אנרגיה שלילית. ומאידך התפארות והתרברבות מושכים אלינו קנאה, לפעמים מתוך תמימות אנו מספרים על הצלחותינו ובכך מושכים אלינו קנאה. קנאה = עין הרע.

מה גורם לעין הרע?

עין הרע נגרמת בדרך כלל מדברים המושכים את העין ומעוררים קנאה. אדם שקונה חפץ חדש ומנקר עיניים, מתלהב מדבר מסוים או משוויץ בפני אנשים, עלול למשוך לעצמו הרבה עין הרע. תחושות הגאווה והכבוד הופכות את האדם לפגיע ואז עין הרע שאחרים יעשו לו תוכל בקלות לשלוט בו.

כאשר אדם חושב על משהו, הוא מייצר מציאות מאותה המחשבה. כאשר הוא חושב על העניינים של חברו, ובעיקר אם הוא מקנא בחברו, הוא מייצר מציאות הקשורה לחברו בהתאם למה שחשב עליו. יוצא שהוא מביא לבדיקה מחודשת של הדברים, וכך אם למשל מהשמיים החליטו לתת מתנת חינם לחברו ולהפוך אותו לעשיר, אז מחשבה כמו "איך הוא הפך לעשיר פתאום?", או "למה לי לא מגיע להיות עשיר כמוהו?" עלולה להביא לכך שבשמיים יבחנו את הדברים מחדש ויבדקו אם הוא באמת כזה צדיק שראוי לעושר הזה. כאשר מגיעים למצבים כאלו, אז אף אחד לא יוצא זכאי בדין, שהרי אף אחד לא מושלם וכמות העברות שלנו היא לא קטנה. אם יתברר שהוא לא ראוי לעושר הזה, עלולים חס ושלום לקחת לו את אותו העושר או להוריד עליו ייסורים שונים. המחשבה הלא טובה שיצרה את כל זה היא עין הרע שאותו אדם עשה לחברו. זה לא אומר שאותו אדם הוא רע מטבעו, ברוב המקרים האדם כלל לא מתכוון להזיק. אך עצם המחשבה על הדבר מזיקה. האדם יכול גם לעשות לעצמו עין הרע אם יחשוב על דבר מסוים הקשור אליו בהתלהבות מוגזמת. למשל, מרוב שאדם יחשוב בהתלהבות שהוא הכי טוב בתחום מסוים, הוא עלול לעשות לעצמו עין הרע ופתאום אחרים יצליחו הרבה יותר טוב ממנו.

איך הכל מתחבר?

אז מצד אחד, עין הרע נגרמת מקנאה של אחרים או גאווה והתלהבות. מצד שני, עין הרע מגיעה רק מהקדוש ברוך הוא מתוך חשבונות שמיים. יוצא שמצד אחד ישנם דברים גשמיים וטכניים המפעילים את עניין העין הרע, ומצד שני הכל רוחני על פי עולמות עליונים. אז איך שני הדברים האלו מסתדרים ביחד?

צריך להבין שכל אותם גורמים גשמיים, מייצגים גורמים רוחניים העומדים מאחורי הדברים. הגאווה היא שורש המידות הלא טובות. אדם שמרגיש גאווה חושב שיש לו כוח ולא מבין שאת כל הכוח שלו הוא מקבל במתנה מהקדוש ברוך הוא. הוא מרגיש ש"כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה" (דברים ח', פסוק יז'). הרי מי מסדר שאדם מסוים יהיה יפה יותר, חזק יותר, מצליח יותר, עשיר יותר או כשרוני יותר מאחרים? אדם שמכיר באמת מבין שאת הכל הוא קיבל במתנה מהקדוש ברוך הוא, אך אדם שחי באשליות ומרגיש גאווה מנופחת (שזה לא יותר מאויר ריקני) יתייחס לדברים כאילו הם מובנים מאליהם וכאילו שהכל נעשה בזכותו. כדי להוציא את האדם ממצב של גאווה ולהכניס אותו למצב של ענווה, שהיא שורש האמונה והמידות הטובות, הקדוש ברוך הוא נתן בבריאה כוח שנקרא עין הרע. כעת אותו אדם שקנה רכב חדש מפואר ומשוויץ ליד החברים כדי להוציא לכולם את העיניים יגרום לחבריו לקנא, ואותה קנאה תוכל בקלות להביא עליו עין הרע. החברים בוודאי שלא יאהבו אותו יותר בגלל שיש לו רכב מפואר, וגם יהיה קשה להם לפרגן לו כאשר הוא מרגיש שכל העולם צריך להשתחוות לפניו, וכל העניין הזה יביא לעין הרע ומזל לא טוב שירדוף אחרי אותו אדם. פתאום הוא יתעורר בבוקר ויגלה שריטה ענקית על הרכב שתוציא לו את כל האוויר מהגאווה המנופחת ותחזיר אותו למקומו. אותו כוח שלילי שנקרא עין הרע בא לעזור לנו לתקן את עצמנו ולהכיר טובה לקדוש ברוך הוא. לפעמים אנחנו שוכחים לומר תודה וחושבים שאנחנו מנהלים את העולם, אבל אז אנחנו מבינים שאנו צריכים להיזהר בדברים שאנו מוציאים מהפה, לא להתגאות, לא לגרום לאחרים לקנא בנו, לא לעשות רע לאף אחד או להביא לכך שיקפידו עלינו, להיות נחמדים וטובים לאחרים ולהבין שהקדוש ברוך הוא לבדו הוא זה שמנהל את העולם.

כאשר מעורבים רגשות של גאווה, שליטה, כבוד, התלהבות יתרה וכל שאר הרגשות שכביכול מוציאים את הקדוש ברוך הוא מהתמונה ומכניסים את "כוחי ועוצם ידי" כך שכאילו אנחנו אלו שעשינו את הכל, אותם רגשות הופכים אותנו לפגיעים מאוד. כעת המכרים שלנו עלולים לקנא בנו ולעשות לנו עין הרע כאשר אין לנו שום הגנה נגד הדבר.

 
0
דף הבית טלפוןwazeפייסבוק