UA-72079914-1
   הודעה לבעלי האתר

תקופת הניסיון הסתיימה, יש ליצור מנוי דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
סובלים מכאבים כרוניים??? יש פיתרון ....

סובלים מכאבים כרוניים???

רייקי .....כאבים כרוניים: התמודדות יומית ודרכי טיפול

חצי מאוכלוסיית העולם סובלת מתסמונת הכאב הכרוני,
שכוללת גם כאבים שאינם קבועים אך חוזרים על עצמם התסמונת פוגעת במערכת החיסונית ובאיכות החיים -
בתחום המקצועי,
בחיי החברה,
בחיי המין
פרופ' דייוויד ניב,מנהל היחידה לטיפול בכאב במרכז הרפואי תל אביב, מסביר מהו כאב, מתי הוא הופך לכרוני, ומה קורה כשלרפואה אין פתרון חד משמעי. בכל רגע נתון, כך נמסר מהאיגוד הבינלאומי לטיפול בכאב, 15%-10% מהאנשים בעולם סובלים מכאבים עזים.
 

הרפואה כאמור לא יכולה לסייע לרבים מהם, והכאב מביס את האמצעים העומדים לרשותה.

"הכאב הוא הסיבה מספר 1 לצריכת שירותי רפואה, יותר ממחלות סרטן ולב גם יחד", מסביר פרופ' דייוויד ניב, מנהל היחידה לטיפול בכאב במרכז הרפואי תל אביב והנשיא העולמי של איגוד מרפאי הכאב. "בקרב האנשים שהכאב הופך אצלם לתסמונת כרונית מתבטאת הפגיעה בירידה משמעותית באיכות החיים. המערכת החיסונית נפגעת, וכמוה נפגעים גם החיים המקצועיים, החברתיים והמיניים. היכולת ליהנות מידרדרת, וקשרים חברתיים רבים נפרמים".

מהו כאב, ומתי הוא הופך לכרוני? "כאב מוגדר כתחושה סובייקטיבית לא נעימה שקשורה בחוויה", אומר פרופ' ניב. "כלומר, מי שלא חש כאב, לא יכול להבין אותו. שני אנשים חווים אותו כאב באותו מקום, אך באופן שונה. זאת כיוון שהמסרים שמועברים למוחנו על ידי הכאב מתורגמים באופן שונה אצל אנשים שונים. כל אחד מגיב ומבטא כאב בצורה שונה.
"בעבר נהגו לייחס כאב לסיבה מיידית, כגון בעיות שיניים. אבל בעשור האחרון חלה בעולם הרפואה התקדמות רבה בהבנת מנגנון הכאב, ובעיקר בהבנה שלא תמיד ניתן למצוא את הסיבה שגורמת לו. כשכאב אינו נרגע ממשככים ומתמשך על פני שבועות וחודשים, הוא מוגדר כרוני".

האיגוד העולמי לטיפול בכאב מגדיר שני סוגי כאבים: כאב חד וכאב כרוני. "הכאב החד הוא סימפטומטי", מסביר פרופ' ניב. הוא מופיע, ואחר כך עוצמתו פוחתת וניתן להשתלט עליו לחלוטין, בין אם באמצעות אקמול או מורפיום. בין הכאבים האופייניים להגדרה זו נכללים כאבים קרדיולוגיים וצירי לידה. הכאב החד הוא מדיד. באמצעות שאלון, החולה מדרג את עוצמת הכאב על גבי סקאלה, דבר שמסייע לרופא בהמשך הטיפול.
"לעומתו, הכאב הכרוני מוגדר כמחלה בפני עצמה, שעלולה להידרדר מרגע לרגע. חלק מהאנשים הסובלים מהכאב הזה אף לוקים בדיכאון. לפגיעה מתמשכת באיכות החיים אחראים גם תלות הסובל בסביבה ובתרופות, חוסר שינה, לעיתים חוסר יכולת לזוז, והידיעה המייאשת שמדובר במחלה חשוכת מרפא. הגדרת הכאב הכרוני, שאינו ניתן לריפוי אלא רק להקלה - וגם זה לא תמיד - נכללים כאבי ראש ומיגרנות, כאבי גב, צוואר ועמוד שדרה, כאבי ארתריטיס שנגרמים בשל פרקים שחוקים, מעוותים ומודלקים, כאבים כתוצאה מחוסר זרימת דם בגפיים או מפגיעה עצבית, כאבים שנגרמים בשל מחלות סרטן שונות, כאבי פציעה שכוללים פגיעה בחוליות הצוואר, שברים בעצמות, קרעים בעצבים ומתיחת שרירים, וכן כאבים שנגרמים מסוכרת, ממחלות בכלי הדם, מפצעי הרפס ועוד.
במקרים רבים הטיפול במחלה המקורית עשוי לרפא אותה לגמרי", אומר פרופ' ניב, אך מחלת הכאב הכרוני עלולה להישאר בעינה. לפעמים שתי המחלות עלולות להימשך חודשים ארוכים ואפילו שנים. "למרות מגוון הטיפולים המרשים הזה ממשיכים הסובלים לנדוד מרופא לרופא במטרה למצוא מזור לכאביהם. אם אדם נפגע למשל בברך, והאורתופד שמטפל בו מזה שנים אינו מצליח להרגיע את כאביו, הוא יעבור לרופא אחר ולשיטת טיפול אחרת. הוא ישתמש בכל מה שיש לרפואה להציע לו, כולל טיפולים משלימים וטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי. אני מצדד בדרך זו, כי כך למעשה החולה לומד לנהל את הכאב שלו בכוחות עצמו"......
והנה הבשורה כיוון שהרפואה הקונבנציונאלית אינה פוטרת את אותם כאבים שלעיתים מגיעים מכיוונים אשר אינם שקופים. מוזמנים לסדרה של 10 טיפולים לאיזון הגוף והנפש לטיפול אותם כאבים כרוניים.....ניתן להגדיל ולעשות ולאחר ההקלה ללמוד לטפל ברייקי ולהמשיך בטיפול עצמי לאורך שנים.....
לפרטים נוספים כאן בעמוד ו/או 0538672162
 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
0
דף הבית טלפוןwazeפייסבוק